Nejsou koule jako koule

Turmalínové eko-koule na praní – co to je?

Turmalínové eko-koule na praní barevného prádla obsahují pouze 100% přírodní složky – turmalínové granule, zeolity a kovy vzácných zemin. Eko-koule neobsahují žádné povrchově aktivní látky, fosfáty ani jiné syntetické látky. Vzhledem k absenci agresivních chemických komponent jsou eko-koule neškodné pro životní prostředí. Nezpůsobují podráždění.

Nahrazují prací prášek a aviváž. Jedna sada eko-koulí stačí pro cca 400 použití – praní je pak 30x levnější než při použití pracího prášku. S jedním praním se tedy dostanete pod 3 Kč za jedno praní! Odstraňují nepříjemný zápach. Dodávají tkaninám měkkost, svěžest a ochranu barev. Jsou vhodné jak pro ruční praní, tak pro praní v pračce, v teplé nebo studené vodě. Tento prostředek není určen pro bělení a odstraňování skvrn různého původu. Eko-koule se nedoporučuje používat pro praní výrobků z vlny, hedvábí a jemných tkanin.

Proč je čisté prádlo nebezpečné?

Velmi doporučuji shlédnout toto krátké video, abyste si sami udělali obrázek, proč je čisté prádlo nebezpečné.

Turmalínové eko-koule na praní barevného prádla jsou:

Ekologické

Šetrné k životnímu prostředí. Vzhledem k absenci agresivních chemických látek ve složení jsou eko-koule bezpečné pro životní prostředí. Neobsahují tenzidy a fosfáty, jsou tedy vhodné i pro praní dětského oblečení. Látky obsažené eko-kouli jsou čistě přírodní a nezpůsobují alergické reakce.

Univerzální

Jsou vhodné jak pro praní v pračce, tak i pro šetrné ruční praní

Ekonomické

Nahradí prací prášek i aviváž a je možné je používat každý den. Hlavní složkou pracího procesu je voda. Aby se odstranily špinavé skvrny, je třeba rozpouštěcí schopnost vody zvýšit tím, že snížíme její povrchové napětí. U pracích prostředků je tohoto výsledku dosaženo díky působení povrchově aktivních látek. Eko-koule vytváří slabé střídavé elektromagnetické pole a tím dosahují stejného účinku na povrchové napětí, jako běžné prací prostředky, ale bez nebezpečných chemikálií.

Během toho, jak se turmalín ve vodě pohybuje, dochází ke vzniku elektrických mikroproudů. Tyto snižují přitažlivé síly mezi molekulami vody, což zvyšuje jejich rozpouštěcí schopnost. Kovy vzácných zemin zlepšují  kvalitu praní tím, že zvyšují elektrickou vodivost vody. Zeolity ji změkčují díky vstřebávání solí.

Při používání turmalínových eko-koulí dodržujte jednoduchá pravidla:

Prádlo vkládejte do bubnu pračky společně s eko-koulemi na praní. Perte při maximálním zatížení a s minimální rychlostí odstřeďování (max. 600 otáček), jinak mohou eko-koule narážet na buben pračky a jejich tělo by mohlo prasknout.

Tip:nechte prádlo odstředit na 600 otáček, poté koule vyjměte a nechte vystředit, tak jak jste zvyklí. Teplota vody během pracího cyklu by němla přesáhnout 60 stupňů. Vyberte prací cyklus, který odpovídá typu Vašeho prádla- Skladujte eko-koule na chladném a suchém místě. Pravidelně (1x za měsíc) je nechte na přímém slunci vyschnout. Při praní košil doporučujeme límeček předem namydlit jádrovým mýdlem.

Nákupem 1 kusu eko-koulí podpoříte výsadbu jedno jehličnanu!

Více informací přímo ZDE

stažený soubor

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • TianDe nejen kosmetika…

   Produkty TianDe jsou jedinečné ve svém složení, účinnosti, kvalitě a ceně! Zasněte se spolu s námi a nechte se hýčkat jejich krásou a lehkostí. Vítejte ve světě TianDe.

  • Přidejte se k nám na facebooku

  • Nejnovější příspěvky